Media o nas

Feminatywy nie wszystkim brzmią dobrze

Ewa Konarzewska-Michalak |  22.11.2019 | uniwersyteckie.pl

Uczelnia to miejsce debaty rzeczowej i merytorycznej, cieszę się, że właśnie takim językiem mówimy o feminatywach – powiedziała Prorektorka UAM, prof. Beata Mikołajczyk, inicjatorka konferencji „Uczona, badaczka, naukowczyni – feminatywy w dyskursie akademickim” w Collegium Historicum. Podczas spotkania rozstrzygnięto konkurs na projekt graficzny popularyzujący ideę języka równościowego ze względu na płeć.

Przejdź do artykułu >>>

Dawid Szymczak | 
„Po ponad stu latach znów pojawiły się w murach uczelni wyższej. W długich sukniach, eleganckich kapeluszach, często w apaszkach i krawatach. Tak wyglądały wybitne polskie uczone, które na początku XX wieku przetarły szlaki dla współczesnych profesorek. Upamiętniono je podczas spotkania „Laboratorium Kobiet” w auli UAM.”

Droga do wolności praw kobiet

Jagoda Haloszka | 15.10.2018 | uniwersyteckie.pl

Stulecie wywalczenia praw wyborczych dla kobiet w Polsce skłania do refleksji na temat miejsca i roli tej części społeczeństwa w przestrzeni publicznej. Z tej okazji 15 – 16 października w Instytucie Kultury Europejskiej UAM  w Gnieźnie odbyła się konferencja naukowa pt. „Samodzielność i wspólnota”, która została poświęcona rocznicy stulecia praw wyborczych kobiet.

Przejdź do artykułu >>>

Laboratorium Kobiet: Dyskusje o równości

Ewa Konarzewska-Michalak |  29.11.2018 | uniwersyteckie.pl

Wypracowaniu rozwiązań odpowiadającym na potrzeby naukowczyń i pracownic Uniwersytetu służyło pierwsze Laboratorium Kobiet. Wydarzenie, które odbyło się dzień po 100. rocznicy przyznania praw wyborczych paniom jest elementem projektu “Gdy nauka jest kobietą”.

Przejdź do artykułu >>>

Pierwsze Uczone Uniwersytetu Poznańskiego na WFPiK

uniwersyteckie.pl

„Gdy nauka jest kobietą”. Na UAM-ie będą się zastanawiać nad równym traktowaniem kobiet i mężczyzn na uczelni

epoznan.pl

UAM Poznań: Laboratorium Kobiet – ogólnouniwersyteckie spotkanie w ramach projektu „Gdy nauka jest kobietą”

gloswielkopolski.pl

Laboratorium Kobiet. Gdy Nauka Jest Kobietą

poznan.pl