Praca magisterska studentki Uniwersytetu Poznańskiego

Praca magisterska studentki Uniwersytetu Poznańskiego – Wandy Stanisławy Pawłowskiej „Wiedza o Polsce we Francji w XVII-tym wieku”

Wanda Stanisława Pawłowska (1915-1943), córka Rektora Uniwersytetu Poznańskiego prof. Stanisława Pawłowskiego, należała do tej części młodego pokolenia, której nie danym było przeżyć drugą wojnę światową. Zginęła w Auschwitz. Wanda Stanisława Pawłowska ukończyła studia polonistyczne w Uniwersytecie Poznańskim. Jej pracę magisterską pt. „Wiedza o Polsce we Francji w siedemnastym wieku”, która była przygotowana do druku już w połowie 1939 roku, możemy wydać dopiero obecnie. Oddając do rąk czytelników ten interesujący tekst, pragniemy zwrócić autorce należny Jej dług i przywołać po latach pamięć o Niej.

“Oddając do druku pracę magisterską mojej siostry Wandy Pawłowskiej pt. Wiedza o Polsce we Francji w siedemnastym wieku spłacam dług pamięci jaki mam wobec Niej. Jej poszerzoną biografię wydałem w roku 2007. Obecnie przedstawiam Jej konkretne dzieło, które mimo, że powstało 76 lat temu, nie straciło nic ze swej naukowej wartości – co potwierdza zamieszczone na wstępie opracowanie dr n. historycznych Wojciecha Sajkowskiego – jako, że dogłębne opracowania konkretnych tematów historycznych, ani nie starzeją się i ani nie ulegają przedawnieniu.”

Prof. Zbigniew S. Pawłowski

Wanda Stanisława Pawłowska

Wiedza o Polsce we Francji w XVII-tym wiekuPraca magisterska z 1938 rokuWydanie pierwsze Rok wydania 2014 Oprawa twarda Objętość 164 strony Format 215 x 303 mm Kategoria biografie

ISBN 978-83-62564-74-3