Otwarcie wystawy „MĄDROŚĆ, ODWAGA I ENTUZJAZM. PIERWSZE UCZONE UNIWERSYTETU POZNAŃSKIEGO (1919-1939)”

Już dziś o 14.30 wernisaż wystawy o pierwszych naukowczyniach w Collegium Maius UAM. Zapraszamy na spotkanie i rozmowę. Autorką strony artystycznej projektu jest Anna Krenz.
Materiały archiwalne pochodzą ze zbiorów Archiwum PAN Oddział w Poznaniu, Archiwum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Archiwum Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Biblioteki Narodowej, Cyfrowej Biblioteki Polona oraz Cyfrowego Repozytorium Lokalnego Poznań CYRYL.

Informacja.
Projekt p.t. MĄDROŚĆ, ODWAGA I ENTUZJAZM. PIERWSZE UCZONE UNIWERSYTETU POZNAŃSKIEGO (1919-1939), realizowany jest przez dr Iwonę Chmura-Rutkowską i dr hab. Edytę Głowacką Sobiech, prof. UAM we współpracy z Kołem Naukowym Edukacji Równościowej „Emancypacja” działającym przy Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
Celem projektu w kontekście dwóch rocznic: 100-lecia uzyskania przez Polki praw wyborczych oraz 100-lecia UAM – jest odnalezienie śladów i materiałów, przypomnienie biografii, udokumentowanie spuścizny oraz zachowanie pamięci o pierwszych badaczkach i uczonych okresu międzywojennego, które współtworzyły Uniwersytet Poznański.
Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach II edycji konkursu FUND_AKCJA Fundacji UAM oraz w ramach projektu #GdyNaukaJestKobietąUAM