Ewolucja postaw kobiecych w przestrzeni publicznej w XX i XXI w. | 30.3.2019

Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Ewolucja postaw kobiecych w przestrzeni publicznej w XX i XXI wieku” oraz w V Wielkopolski Kongres Kobiet, odbyły się w dniu 30 marca 2019r. (sobota) na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.
Głównym celem konferencji było zilustrowanie współczesnej roli kobiety w sferze publicznej. Zagadnienia poruszane w ramach konferencji, takie jak: aktywność polityczna kobiet, aktywność zawodowa oraz partycypacja kobiet w mediach zostaną przedstawione przy uwzględnieniu krajowej, jak i międzynarodowej perspektywy.

Skonfrontujemy nasze doświadczenia z doświadczeniami innych kobiet. Będziemy budować świadome społeczeństwo, kobiecą solidarność i będziemy rozmawiać o przyszłości – ku równości praw, szans i możliwości!

Podczas Kongresu odbędzie się w auli i w 5 salach ponad 30 paneli, spotkań o tematyce społecznej, rozwojowej i udziale kobiet w polityce oraz konferencja naukowa „Ewolucja postaw kobiecych na przestrzeni publicznej w XX i XXI wieku”.

Organizator: Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM