Materiały graficzne na konferencji naukowej „Uniwersytet Poznański (1919-2019)”.

Konferencja Naukowa „Uniwersytet Poznański (1919-2019)”

Przyniosłyśmy ze sobą naklejki i erratę z feminatywami do jubileuszowego tomu „Luminarze Uniwersytetu Poznańskiego w latach 2919-2019” pod red. prof. Zbigniewa Pilarczyka, w którym znalazły się życiorysy pięciu bohaterek projektu Pierwsze Uczone Uniwersytetu Poznańskiego 1919 – 1939:
prof. dr hab. Ludwiki Dobrzyńskiej-Rybickiej – filozofki (aut. Slawa Gucia), prof. dr hab. Wisławy Knapowskiej – historyczki (Edyta Głowacka Sobiech), doc. Eugenii Piaseckiej-Zeylandowej – bakteriolożki (Dorota Mazurczak), prof. dr hab. Bożeny Stelmachowskiej – etnografki (@Anna Weronika Brzezińska) i prof. dr hab. Michaliny Stefanowskiej – fizjolożki (Iwona Chmura-Rutkowska).

#PierwszeUczoneUniwersytetuPoznańskiego
#GdyNaukajestKobietąUAM